Вугрева хвороба- це хронічне запалення сальних залоз, що часто загострюється. Хвороба зумовлена генетично, тобто в юнацькому віці хворів хтось з родичів.

    Починається вона в період статевого дозрівання, внаслідок гормонального дизбалансу. Під впливом гормонів сальні залози збільшуються, виділяють більше сального секрету, який поступово закупорює їх вивідні протоки. До всього ще й інфекція, тому на шкірі виникає запалення, з‘являється гнійничкова висипка. Пізніше на місця кожного елемента надовго залишаються червоно- сині плями і рубці( постакне). Локалізуються вугрі переважно на обличчі, грудях, спині і без лікування можуть прогресувати аж до 25-26 років. Іноді вугрі виникають і в більш пізньому віці: під час вагітності, годування груддю, наявності гінекологічних захворювань, вживанні або відміні пероральних контрацептивів, та при деяких інших станах.

    Медичну проблему неможливо вирішити косметичними засобами. А використання тональних кремів і комедогенної косметики ускладнює хворобу.

    Лікування вугревої хвороби є тривалим і проводиться кількома етапами. Воно включає протизапальну терапію, препарати що зменшують активність салоутворення, фізіотерапевтичні і косметичні процедури по назначеною лікаря, відповідно до типу шкіру і стану загострення. Тільки обстеження і лікування в кваліфікованих лікарів, допоможе позбутись проблеми.